This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

Bezmaksas piegāde visā Latvijā!

Kas ir jāzina par gaisa mitrināšanu dzīvoklī?

Ziema saistās ne tikai ar baltu, pūkainu sniegu un jaungada eglīti, bet arī ar bieži vien sausu ādu, elektrizējošu apģērbu un sausu gaisu dzīvoklī. Ja arī tev tas viss rada neērtības un arī problēmas, tad zemāk minētie padomi ir domāti arī tev!

Vispirms noskaidrosim kamdēļ gaisa mitrināšana ir tik svarīga.

Kāpēc jāmitrina gaiss?

Sauss gaiss telpās pastāvīgi burtiski „izvelk” mitrumu no visiem iespējamiem mitruma avotiem, tai skaitā arī no mūsu ādas virspuses. Kāds var domāt – nu un tad? Var jau vienkārši, lieku reizi uzklāt uz ādas mitrinošu krēmu… Bet sausā gaisa dēļ cieš arī mūsu acis ( apsarkst un iekaist), mati ( kļūst sausi, slikti saglabā frizūru), aktivizējas un labi jūtas dažādas kaites, alerģijas un elpošanas ceļu slimības.

Sauss gaiss dzīvoklī bieži vien ir viens no akūto respiratoro vīrusu slimību cēloņiem maziem bērniem. Jebkurš pediatrs tev pateiks, ka zīdaiņiem telpu gaisa mitrināšana ir vislabākā bronhopulmonālo slimību profilakse.

Ja tavā mājā ir daudz istabas augu, tad tu noteikti zināsi, cik arī tiem ir svarīgs mitrs gaiss. Ja gaiss istabās ir sauss, īpaši jūtīgie augi var kļūt vārgi un sākt dzeltēt.

Tātad – noskaidrojām, ka gaisa mitrināšana ir svarīga visiem ģimenes locekļiem un ne tikai. Tagad par to – kā to izdarīt.

Kā mitrināt gaisu?

Sadzīves tehnikas veikali piedāvā diezgan plašu gaisa mitrinātāju izvēli – jebkurai gaumei un mākam. Tu noteikti atradīsi arī savu modeli.

Kas ir gaisa mitrinātāji un kādi tie ir?

Gaisa mitrinātāji ir kompaktas ierīces, kuras uztur ieprogrammēto mitruma līmeni telpā. To uzstādīšana vienmēr notiek radiatoru tuvumā.

Vienkārši un nedārgi gaisa mitrinātāju modeļi darbojas pēc parasta iztvaikošanas principa un mitrina gaisu savā tuvumā. Galvenais – neturēt tos sadzīves tehnikas tuvumā, blakus tapetēm un citiem priekšmetiem, kuriem paaugstināts mitrums var ļoti kaitēt.

Tvaika mitrinātāji uzsilda ūdeni līdz tvaika stāvoklim un tad to novada uz telpu.

Pievienot komentāru

Please note, comments must be approved before they are published